Jak wybrać meble do małego salonu?

Planowanie wyboru mebli do małych przestrzeni jest niejednokrotnie wielkim wyzwaniem dla wielu osób. Oprócz odpowiednich gabarytów należy wziąć pod uwagę właściwy dobór kolorów, oraz rodzaj umeblowania. W tym wszystkim należy stawiać na praktyczne rozwiązania, które pomogą odpowiednio zagospodarować mały salon. Oto kilka praktycznych rozwiązań, aby meble w małym pomieszczeniu nadały mu odpowiedniego charakteru i pozwoliły cieszyć się wygodą w naszych salonach.

Narożnik czy sofa?

Odpowiedni wybór mebli tapicerowanych w małych salonach jest kluczową kwestią. Salon jest niezaprzeczalnie miejscem wypoczynku w domach. Spełnia również funkcję reprezentatywną, jest pokojem, w którym najczęściej przyjmujemy gości. Dlatego meble wypoczynkowe powinny być jak najbardziej wygodne, ale również praktyczne. Decydując się na narożnik musimy zwrócić uwagę na jego wielkość, ale również użyteczność – więcej o parametrach narożników warto sprawdzić tutaj: www.arrange.pl. Narożnik z funkcją spania będzie idealnym rozwiązaniem do małego salonu. Dzięki możliwości rozłożenia zawsze możemy przenocować swoich gości, a w ciągu dnia pomocne okażą się schowki na dodatkową pościel, które można wykorzystać do przechowywania jesiennych koców i pledów. Jeżeli jesteśmy miłośnikami sofy, wybierajmy rozkładane modele, na wysokich smukłych nogach, które sprawią, że wypoczynek wyda się lżejszy i swoim kształtem nie przytłoczy pomieszczenia.

Praktyczne stoliki

Jeżeli nasz salon pełni również funkcję jadalni, skupmy się na praktycznych rozwiązaniach. Świetnie sprawdzi się w małych przestrzeniach stół rozkładany, który podczas posiłków dla większej ilości osób możemy wyposażyć w dodatkowy blat i zapewnić dużą przestrzeń jadalną. Podczas dnia, złożony stolik świetnie nadaje się do prac biurowych lub popołudniowej kawy. Skupiajmy się na prostych, kwadratowych kształtach, które są przyjemne dla oka i gładkich fakturach, dzięki czemu utrzymamy porządek i nie przytłoczymy wnętrza.

Czego nie może zabraknąć w małym salonie?

W małych pokojach bardzo ważne jest miejsce do przechowywania, dzięki odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni zapobiegniemy tworzeniu bałaganu, który sprawia poczucie przytłoczenia we wnętrzu. Zaopatrzmy się więc w komody z dużą ilością pojemnych szuflad. Najlepiej wybierać proste, nieskomplikowane wzory o gładkich frontach. Wtedy nasze oko prześlizguje się po powierzchni mebli, optycznie powiększając salon. Wybierajmy jasne kolory, a dodatkowym atutem będą lakierowane na wysoki połysk fronty meblowe, które dzięki odbiciu naturalnego światła, rozpromienią wnętrze. Ciekawym rozwiązaniem są witryny, w których możemy przechowywać zarówno książki, jak i ozdobne naczynia, a umieszczone w nich szyby rewelacyjnie odbijają światło.