Panele podłogowe idealne do salonu

Salon jest reprezentatywnym miejscem w naszym domu. Bardzo często połączony z kuchnią musi tworzyć spójność aranżacyjną będąc jednocześnie narażony na duży ruch przejściowy między pokojami. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej podłogi do salonu, aby oprócz wizualnych aspektów spełniała również wymagania domowników.

W salonie sprawdzi się drewno

Drewniana podłoga w salonie będzie niewątpliwie cieszyć oko nawet najbardziej wymagającym gościom i domownikom. Niebywała ciepłota drewna sprawi, że zechcemy po nim stąpać bosymi stopami. Często jest ona wykorzystywana w stylu skandynawskim – na blogu Skandynawski można dowiedzieć się znacznie więcej. Dodatkowo deska podłogowa lakierowana na wysoki połysk idealnie wpasowuje się w styl glamour w salonie, a rustykalne szczotkowania z bielonymi akcentami podkreślą styl skandynawski.

Ścieralność w salonie

Panele podłogowe są określone konkretnymi klasami ścieralności, którymi powinniśmy się sugerować w zależności od tego jak użytkujemy salon. Jeżeli jest on pokojem z wyjściem na taras gdzie często przechodzimy w obuwiu najlepiej jest wybrać klasę ścieralności AC 5, a nawet AC 6. Natomiast jeżeli w salonie spędzamy tylko leniwe popołudnia i wieczory przed telewizorem, a ruch w pokoju nie jest zbyt wielki wystarczającym parametrem może okazać się klasa ścieralności AC 4. Decydując się na panele podłogowe do salonu nie zapominajmy o wysokiej jakości akcesoriach takich jak podkład pod podłogę z atestem przeciw powstawaniu grzybom i pleśni.

Łatwość montażu

Wybierając panele podłogowe do salonu kierujmy się również łatwością montażu. Panele z v-fugą wyposażone są w specjalny zamek, dzięki któremu możemy kłaść deskę sztuka za sztuką, a nie w przypadku innych wersji łącząc długie pasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie położyć podłogę samodzielnie bez korzystania z pomocy osób trzecich. Jeżeli jednak nie należymy do majsterkowiczów, to w wielu salonach sprzedaży proponowany jest montaż paneli podłogowych gratis przy zakupie wszystkich niezbędnych akcesoriów.