Czym jest styl rustykalny we wnętrzach? – podstawowe cechy, charakterystyka

Rustykalne kolory to te, które są głębokie i naturalne. Zielenie, brązy, szarości, kolory jesieni są uważane za kolory rustykalne. Większość z tych kolorów można łatwo znaleźć w przyrodzie, od ciemnozielonej zieleni liści, ciepłej pomarańczy zachodu słońca, po ziemisty brąz błota. 

Nowoczesny rustykalny obejmuje elementy, jeśli trend przemysłowy; Pomyśl o żywym drewnie krawędziowym, surowych niedokończonych metalach i czystych liniach.

Co warto wiedzieć o stylu rustykalnym?

Trzymaj się z dala od kolorowych wykończeń dekoracyjnych, a zamiast tego włącz proste wzory z przemysłową krawędzią, które pozwalają materiałom błyszczeć. Rustykalne kuchnie tworzą ciepłą i zachęcającą atmosferę, która przywołuje prostsze czasy. Dzięki naturalnym materiałom w centrum tej estetyki, kuchnie te celebrują wyblakły wygląd, który łączy komfort i elegancję.

Rustic Elegance obejmuje wysokiej klasy, często meble z litego drewna, a jednocześnie wykorzystuje elementy rustykalne, aby stworzyć ekskluzywny wygląd w domu, zachowując swobodną, relaksującą atmosferę. Wystrój wnętrz łączy wysoki styl i klasyczną estetykę wysokiej jakości antyków z nowoczesnym pragnieniem komfortu i wygody. Ma ciepły, przystępny charakter, który jest kojący dla większości ludzi. Jest również dość wszechstronny i świetnie pasuje do wielu innych stylów, takich jak tradycyjny lub industrialny wystrój. Możesz wybierać spośród wielu opcji w tym stylu. Rustykalny wystrój wnętrz reprezentuje naturalny, szorstki, postarzany i swobodny styl. Kategoria jest szeroka i obejmuje szereg wariacji stylu, w tym toskański, nadmorski, wiejski i nowoczesny rustykalny. Niezależnie od odmiany, rustykalny styl podkreśla surowe, naturalne piękno.

W portalu fabrykainspiracji.pl znajdziesz jeszcze więcej informacji o różnych stylach wnętrzarskich.