Styl industrialny – czym się charakteryzuje i dla kogo jest?

Styl industrialny, przez niektórych nazywany także loftowym, cieszy się coraz większą popularnością. Kolejne osoby doceniają jego prostotę oraz przestrzenność. Sprawdź, czym się charakteryzuje ten styl i kto powinien postawić właśnie na niego.

Styl industrialny – podstawowe informacje

Niektórym styl industrialny może kojarzyć się ze starymi strychami. Nie jest to całkowicie bezzasadne, ponieważ w takich pomieszczeniach dominuje ciemna kolorystyka oraz surowość wykończenia. Często ściany imitują cegły lub są malowane na szary kolor.

Dodatkowo meble oraz dekoracje wykonuje się ze stali. Wszelkiego rodzaju wykończenia powinny być jak najbardziej proste, a ewentualne zdobienia nie są mile widziane. W stylu industrialnym zazwyczaj nie ma także roślin, a jeśli już się pojawiają, to zazwyczaj w formie surowych krzewów o niewielkich rozmiarach. Czy to jednak oznacza, że takie pomieszczenia są smutne i ciemne? Niekoniecznie! Proporcje wyrównuje światło, zarówno naturalne, jak i sztuczne. W stylu industrialnym stawia się na duże okna bez zasłon, które w idealnym świecie powinny sięgać od ziemi do sufitu. Nie zapomina się także o lampach. W takim wnętrzu powinno się znaleźć co najmniej jedno duże źródło światła umiejscowione na suficie i kilka mniejszych kinkietów.

Dla kogo styl industrialny?

Na styl industrialny w swoim domu lub mieszkaniu powinny postawić przede wszystkim osoby, które:

  • cenią sobie wielkie przestrzenie;
  • potrzebują dużo miejsca, które nie zostanie zastawione meblami lub dekoracjami;
  • pozytywnym okiem patrzą na minimalizm;
  • nie mają problemu z ciemną kolorystyką w mieszkaniu;
  • doceniają dużą ilość światła.