Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

W polskim wnętrzarstwie styl skandynawski zaczął cieszyć się dużą popularnością już kilka sezonów temu. Zainteresowanie nim wciąż jednak nie słabnie. Jeśli zachwycają Cię jasne pomieszczenia w naturalnych brawach, sprawdź, jak zaaranżować taki salon.

Podstawy – od czego zacząć urządzenie salonu w stylu skandynawskim?

Aby odpowiednio zaaranżować salon w stylu skandynawskim, warto przede wszystkim wiedzieć, czym się on charakteryzuje. Do najbardziej rozpoznawalnych elementów należą:

  • biała kolorystyka – daje ona wrażenie przestrzenności;
  • duże okna i liczne lampy – pozwalają uzyskać pokaźną ilość światła zarówno w dzień, jak i w nocy;
  • naturalne materiały – w takim salonie świetnie sprawdzi się drewno, szkło, kamień, len i bawełna;
  • rośliny – styl skandynawski nawiązuje do przyrody, dlatego roślinność jest mile widziana.

Urządzanie salonu w stylu skandynawskim warto zacząć od wyboru koloru ścian. Powinny być one jak najbardziej jasne. Następnie czas na meble. Te również warto utrzymać w białej i beżowej kolorystyce. W takim salonie możesz umieścić drewniany stół z krzesłami, niewielką komodę i regał. Jeśli wystarczy Ci miejsca, postaw także na bujany fotel.

Jakie dodatki sprawdzą się w stylu skandynawskim?

W stylu skandynawskim to właśnie dodatki odgrywają główną rolę. Do swojego salonu możesz dobrać szklane wazony, drewniane ramy z obrazami, lniane zasłony, bawełniane narzuty i poduszki oraz rośliny z osłonami imitującymi kamień. Pamiętaj jednak, że skandynawskie klimaty cenią sobie przestronność. Z tego względu staraj się unikać zbyt dużej liczby dodatków, ponieważ mogą one zaburzać odbiór przestrzeni.